Vadovėlyje nagrinėjami fizikiniai garso pagrindai, žmogaus klausos fiziologija ir psichologija, triukšmo šaltiniai pastatuose ir jo sukeliami lygiai, vibracijų sklidimas pastato konstrukcijomis. Pateikiami duomenys apie oro garso izoliacijos įvertinimą, apie išplėstosios dažnių srities sandus ir spektrus. Nagrinėjamos įvairios paskirties pastatų atitvarinių konstrukcijų akustinio komforto A, B, C, D ir E klasės, akustinės apsaugos lygiai, apsauga nuo perteklinio aidėjimo triukšmo. Pateikiama duomenų apie ryšį tarp atitvaros garso izoliacijos ir garso sugerties, masės dėsnį, bangų sutapimo kritinį dažnį, erdvinį dažninį rezonansą ir jo įtaką vienasluoksnės atitvaros oro garso izoliacijai.
Nagrinėjamos dvigubos atitvaros iš masyviųjų ir lengvųjų sienelių, atitvaros su papildoma lanksčia plokšte, fasadų su lengvosiomis plokštėmis oro garso izoliacijos ypatumai. Pavyzdžiais parodoma, kaip stipriai oro garso izoliaciją gali sumažinti skylės ir plyšiai sienoje ir pertvaroje, garsas ir ypač garsas, sklindantis netiesioginiais keliais po gretutines konstrukcijas. Pateikiama žinių apie viengubų ir dvigubų langų su specialiais stiklais izoliaciją. Nagrinėjamos garsą izoliuojančių durų konstrukcijos, aukštos garso izoliacijos durys. Pateikiama žinių apie šlaitinių stogų su medinėmis gegnėmis, sutapdintųjų, lengvosios konstrukcijos stogų be dangos, sutapdintųjų, lengvosios konstrukcijos stogų su papildoma danga ir lengvosios konstrukcijos stogų su kabamosiomis lubomis oro garso izoliacija.
Nagrinėjami reikalavimai konstrukcijų smūgio garso izoliacijai, jos normos. Pateikiamos smūgio garsą izoliuojančių medžiagų dinaminės charakteristikos. Nagrinėjama masyviųjų perdangų be grindų, perdangų su „plaukiančiomis“ grindimis, perdangų su ruloninėmis grindimis ir t.t