Teisės doktrinoje, teismų praktikoje ir apskritai valstybės baudžiamojoje politikoje kasdien vis aktualesnė tampa smurto prevencijos problema. Nepaisant visų žmonijos pastangų sustabdyti smurtą ar bent sumažinti jo mastą, jis išaugo tiek, kad, anot žymaus amerikiečių psichiatro Jameso Galligano, „ką tik mūsų pergyventas amžius tapo kruviniausiu per visą žmonijos istoriją – žmogžudysčių skaičiumi jis pralenkė visus ankstesnius amžius sudėtus kartu“.
Autoriui ne vieną dešimtmetį dirbant teisėju teko išnagrinėti pakankamai daug baudžiamųjų, taip pat ir nužudymų bylų. Gerai žinoma, kokios sudėtingos, jautrios yra šios kategorijos bylos, koks aukštas profesinis pasiruošimas reikalingas tam, kad nusikaltimų padarymo aplinkybės būtų atskleistos ir byla išnagrinėta išsamiai, objektyviai bei visapusiškai. Įvertinus tai, bandyta į vieną sunkiausių nusikaltimų – nužudymą – pažvelgti per teorinę ir teismų praktikos prizmę.
Šis leidinys turėtų būti įdomus tiek studijuojantiems baudžiamąją teisę, tiek ją taikantiems profesinėje ar pedagoginėje veikloje, taip pat galėtų sužadinti platesnės visuomenės dalies susidomėjimą.