Dirbtinis intelektas – svarbiausia mūsų laikų pokalbių tema, ir mąstymą skatinanti Tegmarko knyga padės jums į juos įsitraukti.
Stephen Hawking
Stovime ant naujos eros slenksčio. Tai, kas anksčiau buvo mokslinė fantastika, greitai tampa realybe, nes dirbtinis intelektas pakeičia karą, teisėsaugą, visuomenę ir netgi mūsų supratimą apie tai, ką reiškia būti žmogumi. Labiau nei bet kuri kita technologija DI turi didžiulį potencialą pakeisti visų mūsų ateitį. Kaip? Vienas garsiausių šiuolaikinių fizikų Maxas Tegmarkas savo knygoje „Gyvybė 3.0" mums visiems paaiškina, kaip DI priversti dirbti gerovės labui, atskiria mitus nuo tikrovės, utopijas nuo distopijų ir perkelia mus į naują gyvenimo lygmenį.
DI – mūsų ateitis. Bet kokios ateities mes norime? Ar antžmogiškas intelektas taps mūsų vergu, ar valdovu?
Kaip galime padidinti savo gerovę, pasitelkdami DI ir kartu neatimdami iš žmonių pajamų bei gyvenimo prasmės? Kaip galime būti tikri, kad ateityje DI sistemos elgsis paklusniai, nesukils prieš mus, neges ir bus atsparios programišių atakoms? Ar DI padės gerovei suklestėti kaip niekada anksčiau, o gal mašinos visose srityse aplenks mus ir galiausiai atsikratys mūsų kaip nebereikalingų?
Dirbtinis intelektas – šiuo metu pati svarbiausia ir įdomiausia mokslininkus ir visuomenę jaudinanti tema. Ypač tai svarbu jauniems žmonėms, kuriems neišvengiamai teks gyventi drauge su DI. „Gyvybė 3.0" duoda mums postūmį mąstymui ir žinių, kad galėtume susidaryti nuomonę, kas mūsų visų laukia.
Max Erik Tegmark (Maksas Tegmarkas) – švedų kilmės fizikas ir kosmologas, Masačusetso technologijos instituto profesorius, vienas iš Gyvybės ateities instituto įkūrėjų, 2 knygų ir daugiau nei 200 mokslinių straipsnių autorius. Jo tyrimus dėl dirbtinio intelekto keliamos egzistencinės rizikos finansuoja Tesla Motors įkūrėjas Elonas Muskas.