Ši knyga naujai parodo tuos sudėtingus procesus, kurie pertvarko šiuolaikinį pasaulį. Dar pernelyg dažnai diskusija apie globalizaciją - ir apie tai, ar ji veda prie nacionalinės valstybės nunykimo - nusuka į ginčus ir painiavą. "Globaliniai pokyčiai" įveikia šias problemas. Remdamasi daugelio metų tyrimais, ši knyga apibrėžia globalizacijos sąvoką ir pateikia išsamų įvadą į šią problematiką, aiškiai išdėstydama jos turinį.
Veikalas išaiškina globalizacijos sampratą, šiuolaikinius procesus pateikia istoriniame kontekste. Jame detaliai išdėstoma, kaip dabartinė globalizacija keičia moderniosios visuomenės politiką, ekonomiką, kultūrą, komunikacijas, migraciją, aplinkosaugą, teisę ir karybą. Istoriniai pokyčiai parodomi remiantis unikaliais duomenimis. Knygos autoriai parodo globalizacijos įtaką šiuolaikinių valstybių suverenumui ir autonomijai bei politikos ir demokratijos praktikai.
Tai sistematiškiausias iš visų esamų globalizacijos proceso tyrinėjimų. Iš šios knygos mokysis ne tik universitetų dėstytojai ir studentai, bet ir politikai, vadybininkai, taip pat visi, kurie domisi šiandieninio pasaulio visuomenės pokyčiais.