Vadovėlį sudaro dvi dalys: teorinė ir praktinė.
Teorinėje dalyje aptariamas audito būtinumas, jo atsiradimas ir sistema, profesinės organizacijos, tarptautiniai ir nacionaliniai audito reglamentai, išorės ir vidaus audito panašumai ir skirtumai, auditorių ir audito įmonių veikla, audito rizika, audito įrodymai, audito atranka, audito procedūrų atlikimas ir dokumentavimas.
Praktinėje dalyje nagrinėjami audito etapai ir pagrindinių finansinių ataskaitų straipsnių auditas: turto auditas, pirkimų ir pardavimų auditas, įsipareigojimų auditas, pelno ir nuostolių auditas.
Nemažai vietos skiriama analizės metodams, naudotiniems atliekant auditą, vidaus kontrolei vertinti, auditui informacinėje aplinkoje ir specifiniams klausimams, vienaip ar kitaip susijusiems su audito atlikimu ir audito kokybės užtikrinimu. Tai – apskaitos duomenų klastojimas ir apgaulės, manipuliacijų finansine informacija būdai, mokesčių vengimo priežastys ir būdai, apskaitos ir kitų veiksnių įtaka finansinių ataskaitų patikimumui ir audito rizikai. Detaliai nagrinėjami audito rezultatų apibendrinimo ir auditoriaus nuomonės formulavimo bei audito kokybės kontrolės klausimai.